Rynki akcji zwalniają po zwyżce na początku tego tygodnia, gdy dolar podnosi głowę

Bycze podekscytowanie, które wzbudziło się na początku tygodnia na rynkach, powoli zanika. Przeciwności dla światowej gospodarki nie osłabły, a inwestorzy muszą teraz uzyskać potwierdzenie od innych banków centralnych, aby jeszcze bardziej podsycić wzrost.

Indeks dolara amerykańskiego rośnie wraz z początkiem europejskiej sesji w środę. Ta przerwa nastąpiła po serii niedźwiedzich sesji, w których dolar spadł o ponad 4% w porównaniu z maksimum osiągniętym pod koniec września w porównaniu do jego odpowiedników.

Ostatnie straty dolara zostały podkreślone wraz ze zmianą nastrojów na rynku. Przeciwności dla światowej gospodarki, wraz z oczekiwanym wyraźnym spowolnieniem wzrostu w nadchodzących miesiącach, mogą zmusić Rezerwę Federalną do zmiany obecnego, jastrzębiego stanowiska i zmniejszenia tempa zacieśniania. Jest to scenariusz, który rynki wyceniały w ostatnich dniach, oferując wsparcie dla obligacji, a co za tym idzie pchając rentowności w dół, w dynamice, która również przynosi słabszego dolara.

Jednak zmiana nastrojów rynkowych jest ograniczona, ponieważ inwestorzy zdają sobie sprawę, że wysokie dane o zatrudnieniu, które mają zostać opublikowane w piątek, będą wspierać dalsze agresywne zacieśnianie polityki Fed; scenariusz, w którym dolar prawie na pewno odzyskałby stopę do przodu.

uropejskie akcje na otwarciu dzisiejszej sesji oscylowały w dwóch kierunkach i wydaje się, że nastroje na rynku zdecydowały o przerwie na refleksję, ponieważ inwestorzy czekają na dalszy rozwój sytuacji makroekonomicznej.

Większość rynków poruszała się dziś rano w trendzie bocznym, utrzymując zyski po najlepszym w ostatnich miesiącach tygodniowym początku dla akcji i przed kolejnym dniem pełnym ważnych wiadomości makro.

Bycze podekscytowanie, które pojawiło się na początku tygodnia po tym, jak RBA przyniosło nadzieje na gwałtowny wzrost zacieśniania polityki pieniężnej, powoli słabnie, a inwestorzy muszą teraz zobaczyć potwierdzenie ze strony innych banków centralnych, aby przyspieszyć wzrost.

To powiedziawszy, sytuacja nadal nie jest naprawdę groźna z technicznego punktu widzenia, ponieważ indeksy akcji pozostają jak dotąd powyżej kluczowych poziomów wsparcia, w typowym dla tych okoliczności swoistym wyczekiwaniu i patrzeniu.

Inwestorzy ostrożnie wyczekują dziś serii indeksów PMI z krajów strefy euro, wraz ze spotkaniem OPEC+, na którym będzie dyskutowana duża obniżka wydobycia ropy, a po południu przemówienia wygłoszą przedstawiciele Rezerwy Federalnej i RBNZ.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.