Po co inwestować w akcje PayPal w październiku?

Rynki niedźwiedzia przerażają inwestorów, ale te wzrostowe akcje są zbyt tanie, by je przepuścić.

Październik to miesiąc Halloween i przerażających rzeczy. A dla wielu inwestorów krach na giełdzie, który miał miejsce w ciągu ostatniego roku, z pewnością kwalifikuje się jako przerażający.

Jeśli spojrzymy na amerykańską giełdę, to indeks S&P 500 spadł o 22% ze swojego maksimum, a Nasdaq Composite spadł o 32%, co stawia oba indeksy w szponach bessy.

Na szczęście istnieją zabezpieczenia, które uchronią się przed obecną recesją. Firmy wysokiej jakości, takie jak PayPal Holdings (NASDAQ: PYPL), doświadczyły spadku cen ich akcji do naprawdę niskich cen, tworząc doskonałą okazję do zakupów dla inwestorów długoterminowych.

Po co inwestować w akcje PayPal w październiku?
Według Apptopii PayPal jest najczęściej używanym portfelem cyfrowym w Ameryce Północnej i Europie i był najczęściej pobieraną mobilną aplikacją finansową w pierwszej połowie 2022 roku. Ten sukces wynika z zaufanej marki, zaufanej platformy i jej zdolności do angażowania zarówno kupujących, jak i sprzedających za pomocą dwustronnej sieci płatności.

Innymi słowy, w przeciwieństwie do tradycyjnych procesorów płatności, PayPal często posiada dane po obu stronach transakcji. Daje to firmie przewagę w wykrywaniu oszustw.

PayPal może również wykorzystywać te dane do zwiększania sprzedaży dla handlowców poprzez pojawianie się odpowiednich ofert zakupu dla konsumentów korzystających z portfela cyfrowego. Firma planuje wykorzystać tę przewagę konkurencyjną w drugiej połowie roku poprzez przeprojektowanie centrum handlowego swojego cyfrowego portfolio.

Wyniki finansowe PayPala zostały ostatnio nieco osłabione, częściowo ze względu na migrację eBay z platformy. Jednak kierownictwo twierdzi, że wpływ eBay będzie minimalny w drugiej połowie roku, a środki oszczędnościowe mają doprowadzić do wzrostu marży operacyjnej w 2023 r. Mimo to PayPal nadal osiąga przyzwoite wyniki w ciągu ostatniego roku. Przychody wzrosły o 11% do 26,4 mld USD, a wolne przepływy pieniężne wzrosły o 8% do 5,2 mld USD.

Inwestorzy mają powody, by sądzić, że PayPal może ponownie przyspieszyć wzrost. Firma umieszcza swój adresowany rynek na 110 bilionów dolarów, a wielowiekowe trendy, takie jak zakupy online i adopcja portfela cyfrowego, powinny być potężnymi katalizatorami. Według danych Worldpay w nadchodzących latach cyfrowe portfele powinny wystartować z gotówki i kart płatniczych w Ameryce Północnej i Europie, zarówno w kontekście fizycznym, jak i cyfrowym.

Obecnie akcje PayPala notowane są na 3,8-krotnej sprzedaży, co jest okazją w porównaniu z trzyletnią średnią wynoszącą 8,7-krotność sprzedaży, dlatego cierpliwi inwestorzy powinni kupić te wzrostowe akcje w październiku.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.