Październik będzie miesiącem Inwersji dla rynku akcji i kryptowalut

To był trudny rok dla inwestorów, ale są pozytywne sygnały. Październik będzie miesiącem odwrócenia koniunktury na giełdzie, sugeruje były menedżer funduszu hedgingowego.

Inwestowanie w akcje w 2022 roku nie było łatwe; były pozytywne momenty w ciągu roku, ale trend okazał się niedźwiedzi. Ale według Mike’a Novogratza , dyrektora generalnego firmy inwestycyjnej kryptowalut Galaxy Digital, październik może być miesiącem zwrotnym dla akcji i kryptowalut .

Potwierdzeniem tego, co zostało powiedziane, był dobry początek giełdy w październiku (również dla kryptowalut), i nawet jeśli klimat globalnej niepewności się utrzyma, giełdy ponownie zaczęły rosnąć, co podsyca nadzieje inwestorów.

Giełdzie nie będzie łatwo zrobić odwrócenie, niestabilność geopolityczna w Europie, kryzys energetyczny, uporczywa inflacja zaważą na sentymencie inwestorów.

Podwyżki stóp procentowych prawdopodobnie będą kontynuowane
Novogratz powiedział, że Fed prawdopodobnie pozostanie agresywny, a biorąc pod uwagę wciąż dużą niestabilność na rynku, amerykański bank centralny może zareagować podobnie do Banku Anglii (BoE). W szczególności BoE, w rzadkiej interwencji, zdecydował się skoncentrować na zakupach na dużą skalę brytyjskich obligacji rządowych w celu ustabilizowania rynku . Wcześniej instytut podniósł stopy o pięć punktów bazowych, najwyższy od 2008 roku.

Novogratz stwierdził Novogratz:

„Fed z pewnością jeszcze kilka razy podniesie stopy procentowe. Rynek zrozumiał, że jeśli świat zacznie się załamywać, Fed będzie musiał zareagować w ten sam sposób, w jaki zareagował BOE ”.

Ogólnie rzecz biorąc, rosnąca inflacja i polityka zaostrzania polityki Fed obciążają akcje i nie tylko, a także rynek kryptowalut. Jednak nic nie wskazuje na to, że Fed zamierza obniżyć stopy procentowe, ponieważ taki ruch prawdopodobnie zaszkodzi wysiłkom na rzecz walki z rosnącą w górę inflacją.

Wpływ posunięć Fed na kryptowaluty
Warto zauważyć, że Novogratz, również Crypto Taurus, zwrócił uwagę, że przyszłe perspektywy aktywów takich jak Bitcoin (BTC) są bezpośrednio powiązane z akcjami Fed . Były menedżer funduszu hedgingowego wyraził sceptycyzm, że Bitcoin pociemnieje, by zwyżkować w obliczu trwających podwyżek stóp procentowych.

Pomimo korekty Novogratz powiedział, że Bitcoin prawdopodobnie osiągnie cenę 500 000 USD za token w ciągu najbliższych pięciu lat . Twierdzi jednak, że aby kryptowaluty mogły się ożywić, Fed będzie musiał zmienić swoją politykę, która jest dziś bardzo agresywna, ale to nie może trwać długo, jeśli chcesz dać gospodarce wytchnienie.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.