Siewierstal w II kwartale zmniejszył produkcję stali o 18% w porównaniu do okresu styczeń-marzec

Severstal w II kwartale 2022 r. zmniejszył produkcję stali o 18% w porównaniu do pierwszego kwartału – do 2,403 mln ton, podała spółka. W pierwszym kwartale firma wyprodukowała 2,922 mln ton stali.

W pierwszym półroczu Siewierstal wyprodukował 5,325 mln ton stali w porównaniu do 5,737 mln ton rok wcześniej (-7%).

Skonsolidowana sprzedaż wyrobów hutniczych grupy w ostatnim kwartale spadła o 17% w związku z ograniczonym dostępem do rynków eksportowych i spadającym popytem na rynku lokalnym do 2,269 mln ton w porównaniu do I kwartału (2,726 mln ton). W ciągu pierwszego półrocza sprzedaż spadła o 6% do 4,994 mln ton.

Sprzedaż produktów o wysokiej wartości dodanej wyniosła w II kwartale 1,08 mln ton (-15% kw/kw) ze względu na niższą sprzedaż stali i rur zimnowalcowanych i ocynkowanych. Udział produktów o wysokiej wartości dodanej pozostał na poziomie 47%.

Kwartalna sprzedaż rudy żelaza do podmiotów zewnętrznych wzrosła do 716 tys. ton z 281 tys. Sprzedaż węgla wyniosła zaledwie 6 tys. ton w wyniku sprzedaży majątku Workutaugol pod koniec kwietnia 2022 roku.

Wykorzystanie mocy produkcyjnych Severstal spadło do 75%.

„W związku z trwającą restrukturyzacją procesów firmy podjęliśmy trudną decyzję o nieujawnianiu wyników finansowych za I i II kwartał 2022 roku. Planujemy jednak powrót do tej praktyki w przyszłości” – powiedział Alexander Shevelev, prezes zarządu firma, której słowa cytowane są w komunikacie.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.