Apple poradził sobie lepiej niż Amazon i Meta (FB)

ieszane zarobki technologiczne w mega-limitach nie zapewnią Azji impulsu. W dzisiejszych czasach wiele poszło nie tak w przypadku wielkich technologii; Świąteczne prognozy Apple’a były rozczarowujące, ból inflacyjny jest bardziej zauważalny, a niekorzystne kursy walut zaszkodzą przyszłej sprzedaży. Wiadomość nie była straszna dla akcji Intela po opublikowaniu solidnych wyników wraz z ogłoszeniem planu cięcia kosztów, który pozwoli zaoszczędzić 10 miliardów dolarów do końca 2028 roku.

Kluczowym tematem w tej rundzie wyników mega-cap jest to, że mamy do czynienia z załamaniem zysków, ponieważ inflacja uszkadza i tak już słabego konsumenta.

Apple
Akcje Apple odrobiły straty po optymistycznych komentarzach dyrektora finansowego Maestri o dużym popycie na produkty. Zarobki Apple nie były tak straszne, jak wyniki Amazona czy Meta. Apple odnotował rekordowe przychody i zapewnił trzycentowy wzrost EPS. Przychody z usług, przychody z iPadów i sprzedaż w Chinach rozczarowały.

Konsekwencje makro nie niszczą jeszcze sprzedaży iPhone’a, ale perspektywy wyraźnie się pogarszają. Wysoka sprzedaż komputerów Mac, gdy dzieci wracały do ​​szkoły, pomogła zrekompensować sprzedaż miękkich iPhone’ów.

Amazon
Akcje Amazona spadły po tym, jak ich prognozy pokazały, że gospodarstwa domowe i korporacje pilnują swoich budżetów. Słabe prognozy sprzedaży dotyczące przychodów między 140 miliardami a 148 miliardami dolarów były znacznie niższe niż oczekiwali analitycy 155,5 miliardów dolarów. Tło makro wydaje się dużo gorsze niż to, co słyszeliśmy od spółek, które raportowały na początku sezonu wyników.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.