INDEKS DOLARA AMERYKAŃSKIEGO SŁABY W ZWIĄZKU Z NASTROJEM RYZYKA

Indeks dodaje się do piątkowego cofnięcia i rozpoczyna nowy tydzień handlowy z tyłu w obliczu dalszej poprawy kompleksu ryzyka. Rzeczywiście, dolar osiąga drugi dzienny spadek z rzędu po szczytach cyklu z zeszłego tygodnia na północ od granicy 109,00 (14 lipca).

Wydaje się, że dolar jest oferowany, ponieważ uczestnicy rynku nadal oceniają ostatnie komentarze członków Fedu, którzy w pewnym stopniu odrzucili podwyżkę stóp procentowych o cały punkt, która odbyła się 27 lipca.

Dodając optymistyczny ton wśród inwestorów, oczekuje się, że długoterminowe oczekiwania inflacyjne spadną w lipcu, zgodnie z zaawansowanymi danymi z indeksu U-Mich opublikowanego w piątek.

W sferze danych w USA indeks NAHB ma być później wspierany przez TIC Flows i aukcje 3-miesięcznych/6-miesięcznych rachunków.

Na co zwrócić uwagę w okolicach USD

Indeks znajduje się pod presją po nowych maksimach cyklu powyżej 109,00 w dniu 14 lipca. Warto jednak zauważyć, że ostatnie gwałtowne wzrosty kursu dolara wydają się być w dużej mierze odpowiedzią na pogorszenie perspektyw dla euro z powodu utrzymująca się niepewność wokół potencjalnej recesji na starym kontynencie.

Oczekuje się, że dalsze wsparcie dla dolara będzie pochodzić z dywergencji Fed w stosunku do większości swoich kolegów z G10 (zwłaszcza z EBC) w połączeniu z atakami geopolitycznego wrzenia i ponownym pojawieniem się awersji do ryzyka wśród inwestorów. Z drugiej strony, gadanina rynku o potencjalnej recesji w USA może tymczasowo osłabić trajektorię trendu wzrostowego dolara.

Kluczowe wydarzenia w USA w tym tygodniu : Indeks NAHB, Przepływy TIC (poniedziałek) – Rozpoczęcie budów, Pozwolenia na budowę (wtorek) – Wnioski o kredyt hipoteczny MBA, Istniejąca sprzedaż domów (środa) – Wstępne roszczenia, Indeks Philly Fed (czwartek) – Flash PMIs ( Piątek).

Najważniejsze kwestie dotyczące tylnego kotła : Twarde/miękkie/miękkie? lądowanie gospodarki USA. Eskalacja wzburzenia geopolitycznego wobec Rosji i Chin. Bardziej agresywna ścieżka stóp Fed w tym roku i 2023. Konflikt handlowy USA-Chiny. Przyszłość planu Bidena Build Back Lepsza.

Odpowiednie poziomy indeksu dolara amerykańskiego

Teraz indeks spadł o 0,40% do poziomu 107,55 i stoi przed kolejną rywalizacją na poziomie 107,37 (najniższy tydzień 18 lipca), następnie 103,67 (najniższy tydzień 27 czerwca) i wreszcie 103,41 (najniższy tydzień 16 czerwca). Z drugiej strony, wybicie powyżej 109,29 (maks. 2022 z 15 lipca) wystawiłby 109,77 (najwyższy miesięczny poziom z września 2002 r.), a następnie 110,00 (poziom okrągły).

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.