AUD/USD ODBIJA SIĘ OD KILKUDNIOWEGO MINIMUM, POTENCJAŁ WZROSTU WYDAJE SIĘ OGRANICZONY PRZED NFP

AUD/USD odwraca spadki w ciągu dnia do kilkudniowego minimum, ale nie ma żadnych dalszych działań.
Agresywne zakłady na podwyżkę stóp Fed powinny działać jak wiatr w tył dla USD i ograniczać wzrost.
Inwestorzy oczekują teraz kluczowego raportu NFP w USA, który dostarczy nowego kierunkowego impulsu.
Para AUD/USD spada w piątek do ponad tygodniowego minimum, aczkolwiek udaje się odbić powyżej poziomu 0,6400 podczas wczesnej sesji europejskiej. Jednak jakiekolwiek znaczące ożywienie nadal wydaje się nieuchwytne w obliczu zwyżkowego sentymentu związanego z dolarem amerykańskim.

W rzeczywistości indeks USD – który mierzy zachowanie dolara wobec koszyka walut – wspina się na górną granicę swojego tygodniowego zakresu w obliczu jastrzębich oczekiwań Fed. Inwestorzy wydają się przekonani, że amerykański bank centralny będzie trzymał się swojej agresywnej ścieżki zacieśniania polityki, aby okiełznać inflację i wyceniał kolejną bardzo dużą podwyżkę stóp o 75 pb w listopadzie. Zakłady zostały potwierdzone przez kilku urzędników FOMC, powtarzając, że decydenci pozostają zaangażowani w kontrolowanie inflacji.

To z kolei pozostaje wsparciem dla podwyższonych rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, które wraz z obawami o głębsze globalne spowolnienie gospodarcze nadal stanowią podstawę bezpiecznej przystani. Z drugiej strony, dolar australijski jest obciążony decyzją Banku Rezerw Australii (RBA) o spowolnieniu tempa zacieśniania polityki i podniesieniu stóp procentowych o 25 pb na początku tego tygodnia. To z kolei sprzyja niedźwiedziom i sugeruje, że ścieżka najmniejszego oporu dla pary AUD/USD jest zniżkowa.

Uczestnicy rynku wydają się jednak niechętni do stawiania agresywnych, niedźwiedzich zakładów wokół pary AUD/USD i wolą przesuwać się na margines przed uważnie obserwowanym miesięcznym raportem o zatrudnieniu w USA. Popularnie znany raport NFP ma zostać opublikowany później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej i wpłynie na oczekiwania podwyżek stóp Fed i określi krótkoterminową trajektorię dolara. W międzyczasie pewna zmiana pozycji może wywołać zmienność i dać impuls do głównych.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.