Analiza techniczna EUR/USD: niemiecki zegarek ZEW

W ostatnich transakcjach kurs EUR/USD osiągnął najwyższy poziom od sześciu tygodni. Chociaż jest osłabiony przez opór na wykresach, wspólna europejska waluta może pozostać wspierana w nadchodzących dniach ze względu na słabnący dolar amerykański i bardziej akomodacyjną chińską politykę monetarną. Wspólna waluta europejska wzrosła do najwyższego poziomu od dni otwarcia w lipcu zeszłego tygodnia po tym, jak seria danych z Biura Statystyk Pracy wskazała, że ​​w zeszłym miesiącu mogło dojść do znacznego ograniczenia presji inflacyjnej w USA.

  • Wzrosty pary EUR/USD zatrzymały się na poziomie oporu 1,0368, po czym szybko powróciły do ​​spadku w warunkach realizacji sprzedaży, by w momencie pisania analizy osiągnąć poziom wsparcia 1,0160.
  • Euro odzyskało swoją siłę wokół 1,0361, co ściśle pokrywa się z 55-dniową średnią kroczącą i 61,8% zniesieniem czerwcowego spadku Fibonacciego z poziomów powyżej 1,06.
  • Euro nadal ma wiele ze swoich tygodniowych zysków.

Komentując wyniki EUR/USD, Sean Osborne, starszy analityk walutowy w Scotiabank, powiedział: „Poszukujemy EUR/USD, aby sfinansować wsparcie na poziomie 1,02 wyższym w najbliższym czasie. Obawy dotyczące wzrostu/recesji/zaopatrzenia w energię pozostają zagrożeniem dla perspektyw euro”.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.