OPC zgadza się na zmniejszenie wydobycia ropy naftowej o 2 miliony baryłek dziennie, podnosząc cenę ropy naftowej w przypadku bardziej ograniczonej podaży

WTI Crude Oil nadal rosło do ponad 88 USD za baryłkę, ponieważ OPEC ogłosił zmniejszenie produkcji o 2 miliony baryłek dziennie, dwukrotnie więcej niż podobno 1 milion baryłek dziennie. Istnieją jednak oznaki, że cena osiągnęła szczyt i wydaje się, że teraz zaczyna spadać.


Po tym, jak na początku tego tygodnia nastroje związane z wykluczeniem ryzyka odbiły się, rynki ponownie rozważają pomysł wcześniejszego gołębiego zwrotu ze strony Fed , wyceniając obniżkę stóp o co najmniej 0,25% w 2023 r. i kolejne cięcia w 2024 r. Pomogło to globalnym zasobom rynki wzrosną w ciągu ostatniego dnia.


Na rynku Forex dolar amerykański ponownie zaczął się osłabiać, a funt brytyjski i euro wyglądają na silne. Para walutowa EUR/USD prawie osiągnęła wczoraj poziom parytetu, po czym ponownie spadła . Jen japoński jest również słaby, ale jest okresowo wzmacniany przez wspierającą interwencję Banku Japonii, której zagrożeniem wydaje się być utrzymanie ceny pary walutowej USD/JPY poniżej 145 jenów.
Prognoza zmian zatrudnienia poza rolnictwem ADP przewiduje, że gospodarka amerykańska dodała w zeszłym miesiącu 208 tys. nowych miejsc pracy netto, zgodnie z przewidywanym poziomem 200 tys.
Bank Rezerw Nowej Zelandii utrzymał stopę procentową na poziomie 3,50%, jak powszechnie oczekiwano.


Dane ISM Services w USA okazały się nieco wyższe niż oczekiwano, co sugeruje, że pomimo recesji technicznej w gospodarce USA nadal utrzymuje się dobry popyt na usługi.
Dzisiaj w Chinach jest święto państwowe.


Codzienne przypadki nowych przypadków koronawirusa na całym świecie spadły w zeszłym tygodniu jedenasty tydzień z rzędu, dając nadzieję, że pandemia w końcu się skończyła w jakimkolwiek znaczącym sensie.


Szacuje się, że 6,8 % światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, podczas gdy około 7 . Potwierdzono, że 9 % światowej populacji zaraziło się wirusem, chociaż prawdziwa liczba jest prawdopodobnie znacznie większa.


Całkowita liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa na całym świecie wynosi ponad 624,9 mln, a średni wskaźnik śmiertelności przypadków wynosi 1,05 %.

Psychologia inwestowania

Wydaje się, że wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem znacznie wzrasta tylko w Austrii, Niemczech, Singapurze i na Tajwanie .

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.