Indyjski producent samochodów Mahindra & Mahindra cieszy się dobrym pierwszym kwartałem, ponieważ ograniczenia COVID łagodzą

Mahindra i Mahindra Ltd MAHM.NS poinformowały w piątek o gwałtownym skoku zysku netto w pierwszym kwartale w związku ze zwiększonym popytem na samochody osobowe i ciągniki indyjskiego producenta.

Firma, której właścicielem jest indyjski miliarder Anand Mahindra, poinformowała, że ​​w ciągu kwartału sprzedała 149 803 pojazdy, co stanowi wzrost o 74%, podczas gdy sprzedaż ciągników wzrosła o 18% w porównaniu z rokiem poprzednim, ponieważ ograniczenia związane z pandemią COVID-19 zelżały.

Przy ponad 273 000 rezerwacji popyt na portfolio produktów motoryzacyjnych pozostaje silny, powiedział Rajesh Jejurikar, dyrektor wykonawczy w firmie z siedzibą w Bombaju.

Chociaż popyt na samochody był silny, producenci samochodów twierdzą, że obserwują również zmniejszenie niedoborów półprzewodników, które nastąpiło bezpośrednio po pandemii. Mahindra mocno odczuł niedobór żetonów, co ograniczyło dostawy i doprowadziło do zaległości w zamówieniach w zeszłym roku.

Kamila Łukaszewska

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.