ANALIZA CEN SREBRA: XAG/USD WYDAJE SIĘ BYĆ W STANIE ZAKWESTIONOWAĆ NISKI YTD, OKOŁO 18,15 USD W REGIONIE

Srebro było świadkiem dużej wyprzedaży w czwartek i spadło bliżej dołka YTD.
Sytuacja techniczna wspiera perspektywy dalszego, krótkoterminowego ruchu deprecjacyjnego.
Oscylatory wyprzedaży sugerują, że niedźwiedzie mogą zrobić krótką przerwę w pobliżu obszaru 18,15 USD.
Srebro przedłużyło spadek z poprzedniego dnia z regionu 19,10 USD, czyli kilkudniowego maksimum, i w czwartek było świadkiem dalszej sprzedaży. Trajektoria spadkowa sprowadziła biały metal do obszaru 18,30 USD, który znajdował się w zasięgu uderzenia dwuletniego minimum w pierwszej połowie sesji europejskiej.

Z technicznego punktu widzenia indeks XAG/USD w środę miał trudności ze znalezieniem akceptacji powyżej 50-okresowej SMA na wykresie 4-godzinnym. Kolejny spadek poniżej pośredniego wsparcia 18,55 USD może być postrzegany jako nowy impuls dla niedźwiedzi traderów i wspiera perspektywy przedłużenia ponad miesięcznej trajektorii spadkowej.

To powiedziawszy, wskaźniki techniczne na wykresie dziennym pokazują warunki wyprzedania. To z kolei sugeruje, że jakikolwiek upadek prawdopodobnie znajdzie wsparcie i zatrzyma się w pobliżu dołka YTD, wokół strefy 18,15 USD, którą dotknął w zeszłym tygodniu. Tuż za nim znajduje się znak 18,00 $, który, jeśli zostanie przełamany, potwierdzi negatywne nastawienie.

XAG/USD może wówczas przyspieszyć zjazd w kierunku wsparcia pośredniego od 17,45 do 17,40 USD w drodze do zaokrąglonej wartości 17,00 USD. Tendencja spadkowa może się jeszcze bardziej rozszerzyć i przeciągnąć ceny spot do następnego odpowiedniego wsparcia w pobliżu regionu 16,70-16,60 USD.

Z drugiej strony, punkt przerwania wsparcia 18,55-18,60 USD staje się teraz natychmiastową silną przeszkodą. Jakiekolwiek dalsze ożywienie może nadal być postrzegane jako okazja do sprzedaży w pobliżu 50-okresowej SMA na wykresie 4-godzinnym, obecnie w okolicach 18,80 USD. To z kolei powinno ograniczyć XAG/USD w pobliżu 19,00 USD, co powinno teraz działać jako kluczowy punkt.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.