USD/JPY WZRASTA POWYŻEJ 144,50, GDY RENTOWNOŚCI W USA ROSNĄ

Kurs USD/JPY jest w środę na plusie powyżej 144,50.
Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła w ciągu dnia o ponad 2%.
Uwaga przesuwa się na wrześniowe badanie PMI usług ISM.
Kurs USD/JPY kontynuował wzrost na wczesnej sesji amerykańskiej w środę, a ostatnio zaobserwowano wzrost o 0,35% w ciągu dnia na poziomie 144,55.

10-LETNIA RENTOWNOŚĆ W USA POWRÓCIŁA POWYŻEJ 3,7%
Chociaż niechętne do ryzyka środowisko rynkowe pozwala JPY zachować odporność na rywali, rosnące rentowności amerykańskich obligacji skarbowych pomagają USD/JPY zachować bycze nastawienie.

Po ostrym spadku, jaki miał miejsce w poniedziałek, benchmark 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrósł w ciągu dnia o ponad 2%, nieco powyżej 3,7%. Dane z USA pokazały, że zmiana zatrudnienia ADP osiągnęła we wrześniu +208 tys., przewyższając oczekiwania rynku na poziomie 200 tys., zapewniając wzrost rentowności dolara i USA.

Według CME Group FedWatch Tool, rynki wyceniają obecnie z 66,5% prawdopodobieństwem jeszcze jedną podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych więcej w listopadzie, w porównaniu do 50% we wtorek.

W dalszej części sesji ISM opublikuje raport PMI dla usług za wrzesień. Uczestnicy rynku zwrócą szczególną uwagę na elementy ankiety dotyczące cen zapłaconych i zatrudnienia.

Tymczasem główne indeksy giełdowe w USA wydają się otwierać znacznie niżej po odnotowaniu imponujących wzrostów w poniedziałek i wtorek. Eskalacja napięć geopolitycznych zmusza inwestorów do trzymania się w połowie tygodnia z dala od wrażliwych na ryzyko aktywów.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.