Dwie spółki do zainwestowania w 2023 i później

Krach na giełdzie w 2022 r. stwarza ogromne możliwości dla inwestorów. Jeśli nie wiesz, gdzie inwestować, te dwie akcje mają wszystko, czego potrzeba, aby zaoferować inwestorom ogromne zyski w 2023 r. i później.

Inwestowanie w akcje to jeden z najlepszych sposobów na tworzenie długoterminowego bogactwa, ale jak zauważyli inwestorzy w 2022 r., korekty rynkowe mogą nadejść nieoczekiwanie i mogą zaszkodzić. Ale choć mogą być one przerażające dla inwestorów, na tych bessach są pozytywy, prędzej czy później nadejdzie nowa hossa i to właśnie dzisiaj można zawrzeć najlepsze transakcje.

Jeśli jesteś w stanie utrzymać te akcje przynajmniej przez pięć lat, obecna korekta rynkowa oferuje wspaniałe możliwości inwestowania w akcje Amazon i Netflix po cenie, której nie będziesz żałować.

Dlatego te dwie akcje są gotowe do odbicia w przyszłym roku.

Analitycy przewidują, że Amazon będzie ogromnie rósł w 2023 roku
Tempo sprzedaży detalicznej Amazon zwolniło w ciągu ostatnich kilku kwartałów, a sprzedaż netto wzrosła o 7% w ciągu ostatnich dwóch kwartałów. Jest to dalekie od tempa, do którego przywykli inwestorzy i dlatego w tym roku akcje spadają. Ale inwestorzy nie powinni oczekiwać jednocyfrowego wzrostu, który będzie nową normą.

Amazon intensywnie inwestuje, aby rozszerzyć swoją zdolność realizacji zamówień i flotę transportową, aby sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu na sprzedaż. Chociaż wywarło to presję na zyski i zapasy w 2022 r., inwestycje te powinny zapewnić firmie Amazon jeszcze silniejszą pozycję konkurencyjną w nadchodzących latach.

W przyszłym roku wysiłki firmy mogą zacząć przynosić efekty. Wzrost sprzedaży netto w minionym kwartale o 7% był stabilny w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Analitycy oczekują obecnie, że Amazon zanotuje przychody w wysokości 127,9 miliarda dolarów w trzecim kwartale, czyli o 15,5% więcej niż kwartał temu. Analitycy widzą również łagodzenie obecnego cyklu wydatków Amazona, co pozwala na odzyskanie zysków na podstawie bieżących szacunków zarobków. Powrót do dwucyfrowego wzrostu do 2023 r. spowodowałby znaczny wzrost cen akcji, dlatego inteligentni inwestorzy nie powinni przegapić tej fantastycznej akcji przy obecnej cenie rynkowej.

Netflix jest gotowy na lepszy rok w 2023 r.
2022 był zły dla większości inwestorów. Wiele z najważniejszych indeksów giełdowych spadło o dwucyfrowe wartości procentowe, a niektóre akcje notowane są o ponad 90% niżej w stosunku do swoich rekordów wszechczasów. Ale zbliża się nowy rok i istnieje optymizm, że przyniesie on pewne ożywienie dla kilku tytułów. Jednym z nich jest zdecydowanie Netflix.

Pionier streamingu miał ciężki rok w 2022 roku, ale wprowadził też pewne zmiany, które mogą go popchnąć do przodu. Warto zauważyć, że Netflix planuje porzucić swoją długotrwałą strategię nieoferowania wersji usługi z reklamami za niższą cenę. Okazało się, że przyciąga to świadomych kosztów klientów, którzy nie mają nic przeciwko oglądaniu reklam w zamian za płacenie mniej. Netflix ma już 220,6 mln subskrybentów. Dodanie tanich opcji może przyciągnąć miliony osób więcej.

Zarząd zauważył również, że ma aż 100 milionów użytkowników, którzy oglądają treści bez płacenia za usługę. Na tych nieautoryzowanych współdzielonych kontach można lepiej zarabiać, jeśli główny właściciel konta zdecyduje się na opcję obsługiwaną przez reklamy. Marketerzy płacą za możliwość wpływania na decyzje zakupowe ludzi. Są gotowi płacić wyższe ceny, aby wyświetlać swoje reklamy większej liczbie osób.

Ten rok był jednym z bolączek Netflixa. Przyszły rok może być tym, w którym wzrost ponownie przyspieszy. Akcje Netflix mają najniższą wycenę od lat, co daje inwestorom doskonałą okazję do zakupu świetnych akcji z ogromnymi perspektywami wzrostu w 2023 r. i później.

Jak inwestować w akcje za pomocą CFD
Inwestowanie na giełdzie niekoniecznie oznacza kupowanie akcji. Świat finansów oferuje wiele możliwości, jedną z nich jest handel online. Handlując, można w rzeczywistości bardzo szybko inwestować w akcje giełdowe z szeregiem korzyści wymienionych poniżej.

Ci, którzy zdecydują się zainwestować w kontrakty CFD na giełdę, nie oznaczają, że kupują akcje firmy, ale inwestują w jej wyniki; niezależnie od tego, czy cena idzie w górę, czy w dół, dzięki handlowi można zyskać (lub stracić) w dowolnym kierunku, w którym ceny idą. Co więcej, dzięki dźwigni finansowej możliwe jest zaangażowanie bardzo niskiego kapitału przy jednoczesnym przenoszeniu większej kwoty na rynku (nawet 30 razy wyższej dla inwestorów detalicznych).

Jeśli, na przykład, zainwestowanie 1000 € z dźwignią 1: 5 przyniesie zyski lub straty równe tym z inwestycji w wysokości 5000 €. Dźwignia jest mieczem obosiecznym, ponieważ oprócz zwiększania zysków, to samo dotyczy strat. Z tego powodu stosowanie zbyt wysokich dźwigni może być ryzykowne i generalnie nie polecane osobom bez doświadczenia.

Marcel Mączko

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.